Sort by
  • La Chimera

    ★★½

  • Last Summer

    ★★★

  • In Our Day

    ★★★½

  • Perfect Days

    ★★★

  • The Pot-au-Feu

    ★★★

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

  • Asteroid City

    ★★★

  • Kidnapped

    ★★

  • Grace

    ★★★

  • Fallen Leaves

    ★★½

  • The Daughters of Fire

  • Close Your Eyes

    ★★★½

  • Club Zero

    ★★½

  • The Book of Solutions

    ★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★

  • Trailer of the Film That Will Never Exist: “Phony Wars”

  • Riddle of Fire

    ★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★

  • About Dry Grasses

    ★★★

  • Eureka

  • The Zone of Interest

    ★★½

  • The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

    ★★★½

  • A Prince

    ★★★½

  • Lost in the Night

    ★★★

  • The Delinquents

    ★★★

  • Godard by Godard

    ★★

  • Strange Way of Life

  • Homecoming

    ★★

  • Monster

  • The Goldman Case

    ★★★

  • A Brighter Tomorrow

    ★★½

  • Afire

    ★★½

  • Music

    ★★★½

  • The Plough

    ★★★

  • The Beast in the Jungle

  • Till the End of the Night

    ★★★

  • Tótem

    ★★★½

  • Disco Boy

    ★★

  • Mad Fate

    ★★½

  • in water

    ★★★

  • Forms of Forgetting

  • The Adults

    ★★½

  • Our Body

    ★★★½

  • Samsara

    ★★★

  • Here

    ★★★½

  • Regardless of Us

    ★★★

  • The Shadowless Tower

    ★★½

  • About Thirty

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★

  • Knock at the Cabin

  • Passages

    ★★★

  • Last Things

    ★★½

  • Past Lives

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Being In A Place: A Portrait of Margaret Tait

  • Slaughterhouses of Modernity

    ★★★

  • Walk Up

    ★★★★

  • Viking

    ★★★

  • Concrete Valley

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Fabelmans

  • Horse Opera

  • Trenque Lauquen

    ★★½

  • Saint Omer

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • A Couple

    ★★

  • TÁR

    ★★½

  • Stonewalling

    ★★★

  • Allensworth

    ★★★

  • Safe Place

    ★★★