Sort by
  • Thanksgiving

  • Totally Killer

  • Retribution

  • Barbie

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Scream VI

  • The Menu

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Stylist

  • Tenet

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • 1917

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Haunt

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Halloween

  • Unfriended: Dark Web

  • Hereditary

    ★★★★★

  • It

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Mayhem

  • Terrifier

  • It Stains the Sands Red

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Hush

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Invitation

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Den

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★★

  • Scenic Route

  • V/H/S/2

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • You're Next

  • The Caller

  • Fright Night

  • Drive

    ★★★★★

  • Bridesmaids

  • The Town

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★★★★

  • District 9

    ★★★★★

  • The Collector

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • I Love You, Man

  • Dead Snow

  • Twilight

  • Role Models

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Strangers

  • Hunger

    ★★★★★

  • Taken

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★