• Count Me In

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • What Drives Us

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • The Dry

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rams

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Capone

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Glorias

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Worth

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Netflix vs. the World

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★