Luke has logged 476 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X+Y

X+Y

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost River

Lost River

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Selma

Selma

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Sunset Strip

Sunset Strip

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Feast

Feast

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Ballad of Nessie

The Ballad of Nessie

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
Tick Tock Tale

Tick Tock Tale

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
How to Hook Up Your Home Theater

How to Hook Up Your Home Theater

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Lorenzo

Lorenzo

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
John Henry

John Henry

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
East Is East

East Is East

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry