Good Lance has logged 44 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Edit this entry  
23
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
10
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Edit this entry