lia has logged 125 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Portrait

The Portrait

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gandarrapiddo!: The Revenger Squad

Gandarrapiddo!: The Revenger Squad

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Lou

Lou

2017
×
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Only

If Only

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The '70s

The '70s

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Respeto

Respeto

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Circle

The Circle

2017
×
Edit this entry  
20
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I See You

I See You

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Read the review Edit this entry