Liam has logged 147 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Big

Big

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brothers

Brothers

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mike Bassett: England Manager

Mike Bassett: England Manager

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Primal

Primal

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Performances II

Performances II

1973
×
Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Road Trip: Beer Pong

Road Trip: Beer Pong

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry