RSS feed for Liam

Liam has logged 230 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bug

Bug

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lace Crater

Lace Crater

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mimic

Mimic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Q

Q

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snowflake

Snowflake

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Downrange

Downrange

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Terror of Hallow's Eve

The Terror of Hallow's Eve

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Dark

The Dark

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game of Death

Game of Death

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry