• Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Jolt

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Zog and the Flying Doctors

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Extraction

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • My Spy

    ★★★

  • The Snail and the Whale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Louis Theroux: Mothers on the Edge

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★