Sort by

LiamJohnsonType has logged 89 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Heat

The Heat

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Losers

The Losers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dilemma

The Dilemma

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
RED

RED

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Green Lantern: First Flight

Green Lantern: First Flight

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mansome

Mansome

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry