• Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Along for the Ride

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • How to Be Behzinga

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½