Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry