Liam has logged 145 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
KSI: Can't Lose

KSI: Can't Lose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry