• The Many Saints of Newark

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Herself

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Serenity

    ★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★

  • Gotti

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • Strong Island

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • 13th

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Knock Knock

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Song of the Sea

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★