liam has logged 153 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Dekalog

Dekalog

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rider

The Rider

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Movie Crazy

Movie Crazy

1932
×
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Colette

Colette

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Speedy

Speedy

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
Read the review Edit this entry  
15
Love Me Tonight

Love Me Tonight

1932
×
Read the review Edit this entry  
10
Opening Night

Opening Night

1977
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
06
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
True Lies

True Lies

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
Read the review Edit this entry  
29
The Burden

The Burden

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Salaam Cinema

Salaam Cinema

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Next Gen

Next Gen

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Trolls

Trolls

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Rendezvous

Rendezvous

1976
×
Read the review Edit this entry