• Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Belant + John Early

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • The Northman

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

  • Angèle

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Memoria

    ★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Italian Studies

    ★★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★★

  • Plan B

    ★★½

  • Cruella

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Happily

  • The Fallout

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★½

  • The Scary of Sixty-First

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Tom & Jerry

    ½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Mayday

    ★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★½

  • Searchers

    ★★

  • How It Ends

    ★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984