Sort by

libby has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Dark Places

Dark Places

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Artist

The Artist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
Edit this entry  
20
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Edit this entry  
05
The High Note

The High Note

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Take Me Somewhere Nice

Take Me Somewhere Nice

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Edit this entry  
11
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry