• La Llorona

    ★★

  • Ravage

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spiral

    ★★★½

  • Are We Dead Yet?

    ★★½

  • Death of a Vlogger

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Journey to China: The Mystery of Iron Mask

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Aquaslash

  • Marionette

    ★★★

  • Dead Dicks

    ★★★

  • The Wretched

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★★

  • 1BR

    ★★

  • Notzilla

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★½

  • Only

    ★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Furies

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★★

  • Alive

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Snatchers

    ★★

  • I See You

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Porno

    ★★

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Driven

    ★★★

  • Judy & Punch

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★

  • Polar

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Ghost Killers vs. Bloody Mary

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Say My Name

    ★★★

  • Strangeways Here We Come

    ★★

  • Monstrum

    ★★★★

  • The Lie

    ★★★

  • The Predator

    ★★★★

  • Open 24 Hours

    ★★★

  • Book of Monsters

    ★★★½

  • Blue Iguana

    ★★★

  • Mara

    ★★★½

  • The Festival

    ★★★

  • Patient Zero

    ★★★

  • Why Don't You Just Die!

    ★★★★

  • May the Devil Take You

    ★★★★

  • Lifechanger

    ★★★

  • Siberia

    ★★

  • Nightmare Cinema

    ★★★½

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Empathy, Inc.

    ★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Terminal

    ★★★★

  • Tremors: A Cold Day in Hell

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★