Licha has logged 46 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★½
Edit this entry  
31
Untold: Deal with the Devil

Untold: Deal with the Devil

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★
Edit this entry  
30
Avenging Angelo

Avenging Angelo

2002
×
★½
Edit this entry  
29
Leviatán

Leviatán

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death in Buenos Aires

Death in Buenos Aires

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cargo de conciencia

Cargo de conciencia

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★½
Edit this entry  
20
Asalto y violación en la calle 69

Asalto y violación en la calle 69

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Good Day

A Good Day

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Adventure

The Last Adventure

1967
×
★★★½
Edit this entry  
17
El jardín de la clase media

El jardín de la clase media

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sgt. Bilko

Sgt. Bilko

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
El desvío

El desvío

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Vampires: Los Muertos

Vampires: Los Muertos

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
La panelista: el circo de la realidad

La panelista: el circo de la realidad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★
Edit this entry  
03
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Super Crazy

Super Crazy

2018
×
★★½
Edit this entry