• The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★½

  • Midnight Cowboy

    ★★★★

  • Death Becomes Her

    ★★★½

  • Grizzly Man

    ★★★★

  • They Live

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • La Strada

    ★★★½

  • Night on Earth

    ★★★★

  • Sex, Lies, and Videotape

    ★★★★

  • Gremlins

    ★★★½

  • L.A. Confidential

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Aktorka

    ★★★½

  • Enter the Dragon

    ★★★★

  • Peter Pan

    ★★½

  • Boyhood

    ★★★½

  • Magnolia

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★½