Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
King of Comedy

King of Comedy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Somebody

Somebody

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry