lienezee has logged 54 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trance

Trance

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Never Cry Wolf

Never Cry Wolf

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blow

Blow

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ku! Kin-dza-dza

Ku! Kin-dza-dza

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When in Rome

When in Rome

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
12 Angry Men

12 Angry Men

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mushroomers

Mushroomers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Django

Django

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Savages

Savages

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry