• The Life Ahead

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Mary Poppins Returns

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Hereditary

    ★★★

  • Searching

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Murder on the Orient Express

  • Kingsman: The Golden Circle

  • mother!

  • It

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Columbus

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★½

  • Jackie

  • Nocturnal Animals

  • La La Land

  • Frantz

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Handmaiden

  • Hush

  • Don't Breathe

  • War and Peace

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Spectre

  • Spotlight

  • The Gift

  • Inside Out

  • Brooklyn

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • American Sniper

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • It Follows

  • The Babadook

  • Frozen

  • Ida

  • 12 Years a Slave

  • Coherence

  • Enemy

  • Prisoners