RSS feed for lifeaquatic17
  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spirits in the Forest

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Holmes & Watson

    ½

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Smallfoot

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • The Spy Who Dumped Me

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Uncle Drew

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★