RSS feed for Rahat
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Maacher Jhol

Maacher Jhol

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
The Curry House Kid

The Curry House Kid

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Intimate Strangers

Intimate Strangers

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Invisibles

Invisibles

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Screwball

Screwball

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
It Comes

It Comes

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Night Flight

Night Flight

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Beloved

Beloved

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Sleepless Night

Sleepless Night

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Canola

Canola

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Jiseul

Jiseul

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wedding Dress

Wedding Dress

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sopyonje

Sopyonje

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Why Has Bodhi-Dharma Left for the East?

Why Has Bodhi-Dharma Left for the East?

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Shanghai Blues

Shanghai Blues

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Be with You

Be with You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Hometown in Heart

A Hometown in Heart

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aimless Bullet

Aimless Bullet

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nayakan

Nayakan

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vada Chennai

Vada Chennai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Witness

The Last Witness

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Purity of Vengeance

The Purity of Vengeance

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Mandala

Mandala

1981
×
★★★
Edit this entry  
15
Stars in My Crown

Stars in My Crown

1950
×
★★★
Edit this entry  
13
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
The Road to the Racetrack

The Road to the Racetrack

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kapoor & Sons

Kapoor & Sons

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dying to Survive

Dying to Survive

2018
×
★★★
Edit this entry