Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jane Fonda in Five Acts

Jane Fonda in Five Acts

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Case Against 8

The Case Against 8

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Juniper

Juniper

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Orgasm Inc: The Story of OneTaste

Orgasm Inc: The Story of OneTaste

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
28
The L Word Mississippi: Hate the Sin

The L Word Mississippi: Hate the Sin

2014
×
Edit this entry  
28
Pretty Baby: Brooke Shields

Pretty Baby: Brooke Shields

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
She Said

She Said

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Found Family

Found Family

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You People

You People

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Brené Brown: The Call to Courage

Brené Brown: The Call to Courage

2019
×
Edit this entry  
19
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Drop

The Drop

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
The Beginning & The Middle

The Beginning & The Middle

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Me Time

Me Time

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Feels

The Feels

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry