nathan has logged 44 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Pest

The Pest

1997
×
Edit this entry  
29
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Riot Girls

Riot Girls

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Daisy Miller

Daisy Miller

1974
×
★★★½
Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I've Been Afraid

I've Been Afraid

2020
×
Edit this entry  
21
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heavy Traffic

Heavy Traffic

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Enter the Fat Dragon

Enter the Fat Dragon

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Unspeakable Act

The Unspeakable Act

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Once Upon A Time In China II

Once Upon A Time In China II

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Once Upon A Time In China

Once Upon A Time In China

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bob Emergency

The Bob Emergency

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Capone

Capone

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Caterina

Caterina

2019
×
Edit this entry  
11
Nuts in May

Nuts in May

1976
×
★★★
Edit this entry  
09
Acedia

Acedia

2018
×
Edit this entry  
09
Some Kind of Connection

Some Kind of Connection

2020
×
Edit this entry  
09
Visit

Visit

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
New York New York

New York New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
Edit this entry  
04
Last Days in a Lonely Place

Last Days in a Lonely Place

2007
×
Edit this entry  
04
Psalm IV: Valley of the Shadow

Psalm IV: Valley of the Shadow

2013
×
Edit this entry  
04
Still Raining, Still Dreaming

Still Raining, Still Dreaming

2009
×
Edit this entry  
04
s01e03

s01e03

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Please Give

Please Give

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Pedicab Driver

Pedicab Driver

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry