nadine has logged 28 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Invincibles

The Invincibles

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Gloria

Gloria

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Blended

Blended

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hail Mary

Hail Mary

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
The United States of America

The United States of America

1975
×
Edit this entry  
26
Fantasy Sentences

Fantasy Sentences

2017
×
Edit this entry  
26
Grosse fatigue

Grosse fatigue

2013
×
Edit this entry  
25
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★½
Edit this entry  
23
Bad Girls Go to Hell

Bad Girls Go to Hell

1965
×
★★★½
Edit this entry  
22
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Three Stooges

The Three Stooges

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spring in a Small Town

Spring in a Small Town

1948
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Edit this entry