RSS feed for nathan

nathan has watched 1,536 dramatic films.

  • Capone

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Visit

  • Downhill

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Caterina

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Vitalina Varela

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★

  • The Whistlers

    ★★★

  • First Love

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★★½

  • The Plagiarists

    ★★★½

  • Light from Light

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Serenity

    ★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★★½

  • The Land of Steady Habits

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

  • mid90s

    ★★½

  • The Crossing

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Destroyer

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Action Point

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Asako I & II

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★½

  • Diamantino

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • Death Wish

    ★★★★

  • Notes on an Appearance

    ★★★