gavin has logged 41 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drums West

Drums West

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cat with Hands

The Cat with Hands

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hardware

Hardware

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Signs of Life

Signs of Life

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Deliver Us from Evil

Don't Deliver Us from Evil

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ripples

Ripples

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry