• Kate

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Ride or Die

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Scoob!

    ★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • His House

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Be Water

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Ana

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½