Maria has logged 26 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
16
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry