Linh has logged 25 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Everyone Else

Everyone Else

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Interrupters

The Interrupters

2011
×
Edit this entry  
24
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Butter Lamp

Butter Lamp

2013
×
Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Close-Up

Close-Up

1990
×
Read the review Edit this entry  
17
Love Letter

Love Letter

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Colour Of His Hair

The Colour Of His Hair

2017
×
Edit this entry  
08
Limbo

Limbo

2016
×
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
My Life as a Dog

My Life as a Dog

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
Read the review Edit this entry  
03
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Edit this entry