• The Man From Toronto

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Hollywood Stargirl

    ★★★½

  • South Park the Streaming Wars

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★½

  • All the Old Knives

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Bubble

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Moonshot

    ★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • No Exit

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • Home Team

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½