Kenny has logged 703 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Agent Orange

Agent Orange

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beat the Devil

Beat the Devil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Salt

Salt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fan

The Fan

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Five

Top Five

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Love Parade

The Love Parade

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
2 Friends

2 Friends

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cartoon All-Stars to the Rescue

Cartoon All-Stars to the Rescue

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★½
Edit this entry  
05
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Full-Court Miracle

Full-Court Miracle

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Rugrats Chanukah

A Rugrats Chanukah

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry