RSS feed for Liket
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Lust for a Vampire

Lust for a Vampire

1971
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Perverse Countess

The Perverse Countess

1974
×
★★★★
Edit this entry  
13
Alien 2: On Earth

Alien 2: On Earth

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
Robowar

Robowar

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
Night of Death!

Night of Death!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★
Edit this entry  
07
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★½
Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
The Bermuda Triangle

The Bermuda Triangle

1978
×
★★½
Edit this entry  
01
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
★★
Edit this entry  
29
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★½
Edit this entry  
22
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★★
Edit this entry  
21
Demonia

Demonia

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Karate Warrior

Karate Warrior

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
The Perfect Patient

The Perfect Patient

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★½
Edit this entry  
18
Threshold of the Void

Threshold of the Void

1972
×
★★★
Edit this entry  
16
Bad Ronald

Bad Ronald

1974
×
★★★½
Edit this entry  
15
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Candle for the Devil

A Candle for the Devil

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
Chez Nous

Chez Nous

1978
×
★★
Edit this entry  
11
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Lady Libertine

Lady Libertine

1984
×
★★½
Edit this entry  
07
Exorcismo

Exorcismo

1975
×
★★★
Edit this entry  
05
Q

Q

1982
×
★★
Edit this entry  
04
Crocodile

Crocodile

1979
×
★★½
Edit this entry  
03
At the Meeting with Joyous Death

At the Meeting with Joyous Death

1973
×
★★★
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
Drainiac!

Drainiac!

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Squirm

Squirm

1976
×
★★★
Edit this entry  
30
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
The Revenge of the Living Dead Girls

The Revenge of the Living Dead Girls

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Edit this entry  
23
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Edit this entry  
23
Death Laid an Egg

Death Laid an Egg

1968
×
★★★
Edit this entry  
22
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★½
Edit this entry  
21
Spider

Spider

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry  
19
Humongous

Humongous

1982
×
★★★
Edit this entry