RSS feed for likexritual

likexritual has logged 62 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ride in the Whirlwind

Ride in the Whirlwind

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Savage

Savage

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Men in Aleppo

Last Men in Aleppo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Native Son

Native Son

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Combat Obscura

Combat Obscura

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's a Hard Truth Ain't It

It's a Hard Truth Ain't It

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alt-Right: Age of Rage

Alt-Right: Age of Rage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry