likexritual has rated 51 films ★★★★★ .

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • Rashomon

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★★

  • Heat

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Decline of Western Civilization

    ★★★★★