• Dear Evan Hansen

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Venom

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★★½

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Sausage Party

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Spectre

    ★½

  • Remember

    ★★½

  • Room

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★½

  • The Boy and the Beast

    ★★★★★

  • Mississippi Grind

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Amy

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Barely Lethal

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Mojave

    ★★★★½

  • Slow West

    ★★★★★

  • Dark Places

    ★★★

  • The End of the Tour

    ★★★★½