Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Obscure Spring

The Obscure Spring

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Nos Vemos, Papá

Nos Vemos, Papá

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Eyelids

Blue Eyelids

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfectos desconocidos

Perfectos desconocidos

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jezebel

Jezebel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Undercover Brother

Undercover Brother

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

2013
×
Edit this entry  
10
Soul Food

Soul Food

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Contagion

Contagion

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry