RSS feed for Lílian
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★
Edit this entry  
16
Pacarrete

Pacarrete

2019
×
Edit this entry  
16
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Tranny Fag

Tranny Fag

2018
×
Edit this entry  
15
Smoke Gets in Your Eyes

Smoke Gets in Your Eyes

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
10
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tommy Brilho

Tommy Brilho

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Les Mistons

Les Mistons

1957
×
★★★½
Edit this entry  
14
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
24
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Edit this entry  
15
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Edit this entry