Sort by

Lillie has logged 15 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
03
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry