• Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • November

    ★★★★

  • Forever Young

    ★★★★

  • Smoking Makes You Cough

    ★★★½

  • R.M.N.

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • God's Creatures

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Poumon vert et tapis rouge

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Lost Illusions

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Stronghold

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★