• Deep Water

    ★★

  • Seriously Red

  • The Cow

  • Still Working 9 to 5

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Santos–Skin to Skin

  • I Love My Dad

  • Spin Me Round

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

  • To Leslie

  • Facing Nolan

  • Under the Influence

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Thing About Pam

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

  • The Art of Making It

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Humans

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Guilty

  • The Last Duel

  • Cinderella

  • Spencer

  • Dune

  • The Lost Daughter

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

  • Parallel Mothers

  • The Voyeurs

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • The Cursed

  • Pig

  • Red Rocket

  • Blue Bayou

  • The Worst Person in the World

  • Space Jam: A New Legacy

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • Cruella

  • Those Who Wish Me Dead

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Judas and the Black Messiah

  • Land

  • Prisoners of the Ghostland

  • Wild Indian

  • Passing

  • Mass

    ★★★★½

  • On the Count of Three

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

  • CODA

  • Malcolm & Marie

  • News of the World

  • Fatale

    ★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

    ★★★