• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Good on Paper

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Dry

    ★★★½

  • Superintelligence

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The High Note

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Frozen II

  • Klaus

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Straight Up

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★½

  • After

    ★★

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse