Sort by

isabel 🐇 has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Krystal

Krystal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Instructions Not Included

Instructions Not Included

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry