Sort by

lily has logged 37 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suite Française

Suite Française

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry