• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

  • Black Widow

  • Creating The Queen's Gambit

  • Wonder Woman 1984

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Tenet

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

  • Minari

  • The Social Dilemma

  • Shirley

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • The King

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Days of the Bagnold Summer

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

  • In the Time It Takes to Get There

  • Dumbo

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • Glass

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

  • A Faithful Man

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Boy Erased

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Flavors of Youth

  • BlacKkKlansman

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Daddy's Home 2

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★