Sort by
  • Babylon

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★★

  • Simone

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Women Talking

  • The Wonder

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Sons of Róisín

  • Burn It All

  • You're Not Home

  • Not My Sister

  • Superhuman

  • Wednesday's Child

  • VIVA

  • Where Do All the Old Gays Go?

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • The Northman

    ★★★½

  • First Date

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • An Irish Goodbye

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Shame//Less

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Wolf

    ★★½

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½