Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
You'll Never Get Rich

You'll Never Get Rich

1941
×
★★½
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Edit this entry  
04
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Edit this entry  
11
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
I See You

I See You

2019
×
★½
Edit this entry  
10
The 355

The 355

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Haunt

Haunt

2019
×
★½
Edit this entry  
03
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★½
Edit this entry  
30
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
30
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
Edit this entry  
27
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Edit this entry  
02
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry